Falevelet a komposztba!

A legtöbb fa levele kétszer annyi ásványi anyagot tartalmaz, mint a trágya. A levelek szerves rostjai drámai módon javítják a talaj víztartó képességét és levegőztetését. Ugyanakkor tökéletes tápanyagot nyújtanak a talajban élő hasznos mikrobák számára, szinte életre keltik a talajt.

A levelek hatékony ásványi anyag feltárók, gazdagok a talaj számára szükséges nyomelemekben. A fák által a talajból kivont tápelemek 50-80 %-a a levelekben halmozódik fel. Ha tápanyagtartalmuk elvesztése előtt megfelelően komposztálunk, a levelek tápanyagtartalmát át tudjuk vinni a következő évi termőtalajainkba.

Tartalom:

 

 

Gyógynövények a takarmányban

Komoly kutatások vizsgálták, milyen hatásokat eredményeznek a gyógynövények az állatok takarmányaiban. Az eredményekből kiderült, hogy akár olyan hatásfokkal védhetik az állatok szervezetét a betegségekkel szemben, mint egy gyógyszer. Az illóolajokkal ráadásul megelőzhető az antibiotikumokra rezisztens kórokozók megjelenése is.

Ráadásul egyre szigorodik az uniós szabályozás az antibiotikumok használatával kapcsolatban, ezért ezek kiváltására megnőtt azoknak a gyógynövény-kivonatoknak és illóolajoknak a szerepe, amelyek egészségvédő hatással bírnak.

Vetés Augusztusban

A házi kiskertekben az augusztus elsősorban az örömteli betakarításról szól, ilyenkor már javában learattuk korábbi munkánk gyümölcseit, munkáink java részét a befőzés és egyéb módokon történő betárolás teszi ki.

Vannak azonban olyan növények, melyeket ilyenkor is bátran vethetünk, kihasználva a betakarított korai zöldségek után felszabaduló szabad helyeket, ágyásokat, melyeket vétek üresen hagyni.

Tartalom:

Komposztáltál ma már?

Igen, jogos a kérdés! A komposztálás ugyanis nem egy évenként egyszer-kétszer elvégzendő munka, hanem folyamatos, tudatos, mit ne mondjak, környezettudatos tevékenység.

Tudtad, hogy Magyarországon az évente keletkező kb. 4,6 millió tonna települési szilárd hulladék mintegy 30%-olyan biológiailag lebomló szerves anyag teszi ki, mely komposztálható és ezáltal újra hasznosítható?

Egy kis odafigyelés és nem túl megterhelő minimális munka mellett ennek a hulladéknak a komposztálásával és a természetbe való visszajuttatásával a benne rejlő anyag- és energiatartalom újra hasznosulhat.

Kutyák és pázsit – reménytelen küzdelem?

Sok kertbarát azért lett kertbarát, mert kutyabarát – azaz, sok kutyabarát azért költözött kertes házba, hogy kedvencének (kedvenceinek) is megfelelő életteret tudjon biztosítani.

A kert kialakítását követő első eufórikus hetek után hamarosan azonban mindenki számára világossá válik: a kutya és a kert nem kompatibilis egymással!

Jelen szösszenetünkkel nem a nagyobb túrásokra, kaparásokra, virágágyások kifekvésére, szerteszét hagyott „ajándékcsomagokra” szeretnénk rávilágítani, hanem a gyepen dolgukat végző házi kedvencünk után jelentkező kiégett gyepfoltokra.

Tartalom:

1. oldal / 5